Klaster logo Key National Cluster

Najnowsza platforma klasterbox

Od ponad 10 lat wspólnie kreujemy nowoczesną, dynamicznie działającą organizację firm

Wiadomości

  • Z życia Klastra
  • Z życia Klastra

O Klastrze

Klaster Gospodarki Odpadowej i Recyklingu - Krajowy Klaster Kluczowy tworzy zaplecze surowcowe dla przemysłu, integrując branżę i wzmacniając konkurencyjność firm członkowskich zgodnie z modelem Gospodarki o Obiegu Zamkniętym.

Od 10 lat wspólnie kreujemy nowoczesną, dynamicznie działającą organizację firm i instytucji z obszaru zielonej gospodarki. Jesteśmy platformą informacyjną, komunikacyjną i kooperacyjną branży.

Wspieramy środowisko innowacyjne poprzez finansowanie, dzielenie się wiedzą i zasobami, rozwijając kompetencje przedsiębiorstw wchodzących w skład Klastra.

Inspirujemy przedsiębiorców w poszukiwaniu przewag konkurencyjnych istotnych dla rozwoju firm Członkowskich, także na gruncie międzynarodowym.

Wszystkie te działania realizujemy poprzez dedykowane usługi, projekty, szkolenia i partnerstwa. Zaplecze eksperckie i możliwość skorzystania z naszych usług dostępne są również dla partnerów zewnętrznych.

Poznaj Nas

Jesteśmy Klastrem przemysłowym założonym przez przedsiębiorców dla przedsiębiorców.

Od 2016 roku należymy do elitarnego grona polskich Krajowych Klastrów Kluczowych, certyfikowanych przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii.

Klaster powstał w 2012 roku. Stworzony został przez firmy zajmujące się przetwarzaniem ZSEiE.

Od tego czasu ewoluował w kierunku organizacji zrzeszającej blisko 150 firm i instytucji zamykających cyrkularne łańcuchy wartości.

Klaster Gospodarki Odpadowej i Recyklingu tworzą mikro, małe, średnie i duże firmy w szczególności z kapitałem polskim dla których wsparciem są instytucje naukowe, nowoczesne centra badawczo - rozwojowe oraz firmy i instytucje zajmujące się usługami dla biznesu.

Osiągnij z Nami Sukces!

Rozwijasz swoją firmę, bliskie są Ci wartości współpracy i partnerstwa?

Jeśli potrzebujesz wsparcie w zakresie:

  • finansowania działalności
  • certyfikacji
  • internacjonalizacji
  • rozwoju kompetencji
  • zmiany modelu biznesowego
  • transformacji cyrkularnej lub cyfrowej
  • rozwoju technologii.

a może myślisz o nowych projektach, albo po prostu nie wiesz jaki kierunek wybrać - skontaktuj się z Nami!

KNR Green

Certyfikacja firm

Pierwszy polski standard certyfikacji recyklingu dla przedsiębiorstw pragnących potwierdzić udział materiałów pochodzących z recyklingu w swoich produktach. Celem standardu KNR Green jest wsparcie Gospodarki o Obiegu Zamkniętym.

ProGoz

Cyrkularny model biznesowy

Kompleksowa usługa wsparcia firm w zakresie budowy i ulepszenia produktów, usług i modeli biznesowych w kierunku gospodarki obiegu zamkniętego. Celem ProGOZ jest dostosowanie firm do wyzwań zielonej transformacji.

ProInno

Transformacja 4.0

Usługa dla firm, które chcą zdobyć kompetencje i narzędzia do zarządzania innowacją i transformacji cyfrowej. Dzięki ProInno zyskasz także możliwość finansowania swoich projektów, przygotowania aplikacji i wniosków oraz profesjonalne doradztwo w zakresie inwestycji i rozwoju technologii.

GoGreen

Ślad węglowy

Chcesz zredukować koszty produkcji, zwiększyć możliwości finansowania, czy po prostu potwierdzić odpowiedzialność swojej działalności? Skorzystaj z możliwości analizy śladu węglowego w dopasowanej do Twoich potrzeb usłudze GoGREEN.

ProEko

Ekoprojektowanie

Usługa oparta na aspektach zrównoważonego rozwoju i obiegu zamkniętego. Jeżeli jesteś już na drodze do cyrkularności i potrzebujesz wsparcia w zakresie ekoprojektowania - odpowiednia będzie dla Ciebie usługa GoEKO.

Akademia Managera Transformacji

Szkolenia, webinary, warsztaty

Oferujemy kurs, który nie tylko umożliwia zdobycie niezbędnej wiedzy i umiejętności do skutecznego wprowadzania i zarządzania procesami transformacji w firmie, ale również skupia się na zrównoważonym rozwoju.

Ankieta sprawdzająca

Jesteś zainteresowany naszymi usługami? Dzięki ankiecie sprawdzisz jaka usługa jest dla Twojej firmy.

Zapisz się do Newslettera

Zapisz się do naszego Newslettera!
Bądź na bieżąco z informacjami z życia branży, Klastra, instytucji partnerskich i ich ofert. Pozostańmy w kontakcie!