Klaster logo Key National Cluster

GoGreen

GoGreen – ogranicz swój ślad węglowy

Coraz więcej firm będzie zobowiązanych do sprawozdawczości według reguł nowej taksonomii finansowej oraz społecznej.

Jednym z pierwszych kroków, jakie firmy muszą podjąć planując swoje działania w zakresie minimalizowania wpływu na środowisko, jest wyznaczenie celu ograniczenia własnej emisji dwutlenku węgla.

Dlatego, tak ważnym jest uwzględnienie polityki redukcji śladu węglowego w strategii rozwoju firmy, aby w sposób odpowiedzialny zmierzyć się z nowymi wyzwaniami na rynku.

Tzw. kalkulacja emisji CO2 czy też określenie emisji w całym cyklu życia produktu jest najbardziej optymalnym miernikiem określającym wpływ firmy i jej produktów na środowisko. Wiąże się z tym poprawa konkurencyjności firmy i budowanie silnej pozycji na rynku, który coraz częściej ocenia firmy z punktu widzenia zrównoważonego rozwoju. Dodatkowo kryterium należytej staranności w zakresie zrównoważonych łańcuchów dostaw jest nie tylko dobrym standardem działania, ale też wymogiem formalnym w krajach UE.


Usługą, która wychodzi naprzeciw właśnie tym wyzwaniom jest dopasowana do potrzeb Twojej firmy, uzależniona od jej wielkości i sposobu działania GoGreen.

Indywidualny proces zakłada następujące kroki:Ankieta sprawdzająca

Sprawdź czy GoGreen jest dla Ciebie?

ZAMÓW USŁUGĘ

Zarejestruj się na naszej Platformie
i przejdź do Usług Klastra

Korzyści z GoGreen

Przygotowanie na zmiany w finansowaniu nowych inwestycji (nowa taksonomia finansowa)

Redukcja kosztów prowadzenia działalności

Poprawa konkurencyjności i wizerunku firmy

Dostęp do nowych rynków i klientów

Potwierdzenie odpowiedzialności biznesowej i społecznej

Podniesienie standardów działalności

Nie jesteś pewien czy ta usługa jest dla Ciebie?

Skontaktuj się nami poprzez formularz kontaktowy

Poznaj pełną ofertę

KNR Green

Certyfikacja firm

Pierwszy polski standard certyfikacji recyklingu dla przedsiębiorstw pragnących potwierdzić udział materiałów pochodzących z recyklingu w swoich produktach. Celem standardu KNR Green jest wsparcie GOZ.

ProGoz

Cyrkularyn model biznesowy

Kompleksowa usługa wsparcia firm w zakresie budowy i ulepszenia produktów, usług i modeli biznesowych w kierunku gospodarki obiegu zamkniętego. Celem ProGOZ jest dostosowanie firm do wyzwań zielonej transformacji.

ProInno

Transformacja 4.0

Usługa dla firm, które chcą zdobyć kompetencje i narzędzia do zarządzania innowacją i transformacji cyfrowej. Dzięki ProInno zyskasz także możliwość finansowania swoich projektów, przygotowania aplikacji i wniosków oraz profesjonalne doradztwo w zakresie inwestycji i rozwoju technologii.

GoGreen

Ślad węglowy

Chcesz zredukować koszty produkcji, zwiększyć możliwości finansowania, czy po prostu potwierdzić odpowiedzialność swojej działalności? Skorzystaj z możliwości analizy śladu węglowego w dopasowanej do Twoich potrzeb usłudze GoGREEN.

ProEko

Ekoprojektowanie

Usługa oparta na aspektach zrównoważonego rozwoju i obiegu zamkniętego. Jeżeli jesteś już na drodze do cyrkularności i potrzebujesz wsparcia w zakresie ekoprojektowania - odpowiednia będzie dla Ciebie usługa GoEKO.

Zadanie publiczne pn. GO PRO 2.0 dofinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.