Klaster logo Key National Cluster

GoGreen

GoGreen – ogranicz swój ślad węglowy

Coraz więcej firm będzie zobowiązanych do sprawozdawczości według reguł nowej taksonomii finansowej oraz społecznej.

Jednym z pierwszych kroków, jakie firmy muszą podjąć planując swoje działania w zakresie minimalizowania wpływu na środowisko, jest wyznaczenie celu ograniczenia własnej emisji dwutlenku węgla.

Dlatego, tak ważnym jest uwzględnienie polityki redukcji śladu węglowego w strategii rozwoju firmy, aby w sposób odpowiedzialny zmierzyć się z nowymi wyzwaniami na rynku.

Tzw. kalkulacja emisji CO2 czy też określenie emisji w całym cyklu życia produktu jest najbardziej optymalnym miernikiem określającym wpływ firmy i jej produktów na środowisko. Wiąże się z tym poprawa konkurencyjności firmy i budowanie silnej pozycji na rynku, który coraz częściej ocenia firmy z punktu widzenia zrównoważonego rozwoju. Dodatkowo kryterium należytej staranności w zakresie zrównoważonych łańcuchów dostaw jest nie tylko dobrym standardem działania, ale też wymogiem formalnym w krajach UE.


Usługą, która wychodzi naprzeciw właśnie tym wyzwaniom jest dopasowana do potrzeb Twojej firmy, uzależniona od jej wielkości i sposobu działania GoGreen.

Indywidualny proces zakłada następujące kroki:Ankieta sprawdzająca

Sprawdź czy GoGreen jest dla Ciebie?

ZAMÓW USŁUGĘ

Zarejestruj się na naszej Platformie
i przejdź do Usług Klastra

Korzyści z GoGreen

Przygotowanie na zmiany w finansowaniu nowych inwestycji (nowa taksonomia finansowa)

Redukcja kosztów prowadzenia działalności

Poprawa konkurencyjności i wizerunku firmy

Dostęp do nowych rynków i klientów

Potwierdzenie odpowiedzialności biznesowej i społecznej

Podniesienie standardów działalności

Skontaktuj się nami poprzez formularz kontaktowy

Poznaj pełną ofertę

KNR Green

Certyfikacja firm

Pierwszy polski standard certyfikacji recyklingu dla przedsiębiorstw pragnących potwierdzić udział materiałów pochodzących z recyklingu w swoich produktach. Celem standardu KNR Green jest wsparcie GOZ.

ProGoz

Cyrkularyn model biznesowy

Kompleksowa usługa wsparcia firm w zakresie budowy i ulepszenia produktów, usług i modeli biznesowych w kierunku gospodarki obiegu zamkniętego. Celem ProGOZ jest dostosowanie firm do wyzwań zielonej transformacji.

ProInno

Transformacja 4.0

Usługa dla firm, które chcą zdobyć kompetencje i narzędzia do zarządzania innowacją i transformacji cyfrowej. Dzięki ProInno zyskasz także możliwość finansowania swoich projektów, przygotowania aplikacji i wniosków oraz profesjonalne doradztwo w zakresie inwestycji i rozwoju technologii.

GoGreen

Ślad węglowy

Chcesz zredukować koszty produkcji, zwiększyć możliwości finansowania, czy po prostu potwierdzić odpowiedzialność swojej działalności? Skorzystaj z możliwości analizy śladu węglowego w dopasowanej do Twoich potrzeb usłudze GoGREEN.

ProEko

Ekoprojektowanie

Usługa oparta na aspektach zrównoważonego rozwoju i obiegu zamkniętego. Jeżeli jesteś już na drodze do cyrkularności i potrzebujesz wsparcia w zakresie ekoprojektowania - odpowiednia będzie dla Ciebie usługa GoEKO.

Zadanie publiczne pn. GO PRO 2.0 dofinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.