Klaster logo Key National Cluster

ProInno

Transformacja 4.0

ProInno to dwie ścieżki wsparcia rozwoju przedsiębiorstwa:

  1. Innowacje – wsparcie transformacji innowacyjnej
  2. Przemysł 4.0 – wsparcie transformacji cyfrowej w tym tworzenie cyfrowych map drogowych.


O wyborze ścieżki dla Twojej firmy możesz zdecydować samodzielnie lub skorzystać ze wsparcia eksperta w dopasowaniu usługi do twoich potrzeb.


Dzięki ProInno Twoja firma otrzyma zestaw narzędzi do tworzenia i zarządzania innowacjami oraz aktywne wsparcie na etapie tworzenia rozwiązań innowacyjnych, poszukiwania, a także pozyskiwania zewnętrznych źródeł finansowania.

Ankieta sprawdzająca

Jesteś zainteresowany naszymi usługami? Dzięki ankiecie sprawdzisz jaka usługa jest dla Twojej firmy.

ZAMÓW USŁUGĘ

Zarejestruj się na naszej Platformie
i przejdź do Usług Klastra

Dlaczego ProInno ?

dedykowany ekspert, który przeprowadzi firmę przez wszystkie etapy realizacji usługi

plan rozwoju z konkretnie wskazanymi działaniami

efekt synergii z pozostałymi usługami Klastra

modułowa usługa szyta na miarę twojej firmy

wskazanie źródeł finansowania zdefiniowanych projektów

podniesienie kompetencji cyfrowych, cyfrowa mapa drogowa

Ważnymi czynnikami wpływającymi na rozwój przedsiębiorstw i konkurencyjność na rynku są wdrażanie rozwiązań Przemysłu 4.0 oraz działalność badawczo-rozwojowa.

Niewystarczające kompetencje w zakresie wdrażania innowacji czy rozwiązań Przemysłu 4.0, brak wiedzy, negatywne nastawienie pracowników do zmian w organizacji oraz wysokie koszty wdrożenia stanowią dla wielu przedsiębiorstw barierę, z którą ciężko się zmierzyć bez zewnętrznego wsparcia. Odpowiedź na te wyzwania stanowi nowa usługa ProInno, zapewniająca wsparcie transformacji innowacyjnej i cyfrowej przedsiębiorstwa.

W 2023 roku uruchomione zostaną nabory wniosków z Funduszy Europejskich na lata 2021 – 2027. Nowa perspektywa wprowadza szereg zmian w zasadach przyznawania wsparcia i realizacji projektów. Przedsiębiorstwa planujące skorzystanie z dofinansowania powinny już teraz rozpocząć przygotowania do tego procesu.

Dynamiczny rozwój technologii i zmieniające się potrzeby klientów, stawiają przedsiębiorstwa przed trudnym wyzwaniem nadążenia za trendami i szybkiego reagowania na zmiany. Firmy, które nie są na nie otwarte, często nie wykorzystują w pełni swojego potencjału. Dzięki ProInno Twoja firma otrzyma zestaw narzędzi do tworzenia i zarządzania innowacjami oraz aktywne wsparcie na etapie ich tworzenia, poszukiwania i pozyskiwania zewnętrznych źródeł finansowania.

Skontaktuj się z nami poprzez formularz kontaktowy