Klaster logo Key National Cluster

Wiadomości

Potencjał sektora recyklingu - bariery i kierunki rozwoju , 17-19.10.2023, targi Poleco

Porozmawiajmy o dobrych praktykach w gospodarce odpadami – konferencja podczas POLECO 2023

Jak zwiększyć efektywność w gospodarce odpadami, czyli jak uzyskać więcej z zebranego strumienia odpadów? To myśl przewodnia drugiej edycji konferencji „Dobre praktyki w gospodarce odpadami. Porozmawiajmy o…”, która odbędzie się podczas Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska POLECO w dniach 17-19 października 2023 r. w Poznaniu. 

Organizatorzy: Grupa MTP, Klaster Gospodarki Odpadowej i Recyklingu – Krajowy Klaster Kluczowy, TOMRA i TOMRA Talks oraz Fundacja PlasticsEurope Polska.

Potencjał sektora recyklingu - barierach i kierunkach rozwoju

To część konferencji, której patronem jest Klaster Gospodarki Odpadowej i Recyklingu, Krajowy Klaster Kluczowy. Eksperci porozmawiają o barierach i kierunkach rozwoju gospodarki o obiegu zamkniętym, w tym recyklingu w obszarach m.in. odpadów z tworzyw sztucznych, elekroodpadach, zużytych oponach i bateriach. Porozmawiamy o ścieżkach rozwoju przedsiębiorstw z obszaru recyklingu, jak i odzysku, których efektem jest uzyskanie nowych innowacyjnych, jak i cyrkularnych produktów.

Nie zabraknie tematów z zakresu odzysku energii z odpadów w kontekście wykorzystania biogazowni, będących jedną z alternatyw dla energetyki w Polsce. Dla rozwoju gospodarki konieczne są konkretne działania związane z gospodarką odpadami, dlatego w panelach nie zabraknie sprawdzonych rozwiązań i dobrych przykładów.

Poznaj prelegentów  część konferencji, której patronem jest Klaster Gospodarki Odpadowej i Recyklingu.

17.10.2023/ 13:30-15:00

Debata: Recykling w GOZ: produkty obiegu zamkniętego (cyrkularne produkty)

18.10.2023/ 13:30-15:00

Zarządzanie śladem węglowym - korzyści ekologiczne i ekonomiczne - GoGreen, GoESG

Debata: Potencjał biogazowni w realizacji celów zielonej gospodarki

19.10.2023/ 11:00-12:15

Debata: Recykling metali nieżelaznych niezbędny dla rozwoju zielonej gospodarki

 

Na konferencję  "Dobre praktyki w gospodarce odpadami. Porozmawiajmy o..." zapraszają organizatorzy: Grupa MTP, TOMRA i TOMRA Talks, Klaster Gospodarki Odpadowej i Recyklingu – Krajowy Klaster Kluczowy oraz Fundacja PlasticsEurope Polska.

Program do pobrania LINK 

Wstęp jest bezpłatny dla gości targowych.

Rejestracja na Targi