Klaster logo Key National Cluster

Wiadomości

Certyfikat Krajowego Klastra Kluczowego

Klaster Gospodarki Odpadowej i Recyklingu otrzymał już po raz trzeci certyfikat potwierdzający status Krajowego Klastra Kluczowego.

 

Za nami wręczenie certyfikatów nadających status Krajowego Klastra Kluczowego. Status ten oznacza, że klaster ma istotne znaczenie dla gospodarki kraju i kształtowania polityki państwa.
Z rąk Ministra Rozwoju i Technologii Waldemara Budy certyfikat odebrały Katarzyna Błachowicz i Agnieszka Zdanowicz, wiceprezeski zarządu, Klaster Gospodarki Odpadowej i Recyklingu.

 

"Bardzo mnie cieszy to, że klastry są inicjatywami w pełni oddolnymi. To głównie Państwa wysiłek i praca doprowadziły do wykształcenia się silnych klastrów w Polsce, a certyfikat nadający status Krajowego Klastra Kluczowego jest tylko potwierdzeniem ważnej roli jaką zarządzane przez Państwa klastry odgrywają w polskiej gospodarce"  – podkreślił Minister.

 

Podczas uroczystości odbyła się debata nt. opłacalności statusu klastra kluczowgo, w której ze strony Klastra Gospodarki Odpadowej i Recyklingu wzięła udział Katarzyna Błachowicz. Wskazała, że przygotowanie do certyfikatu to mrówcza praca i wspólne działania całego zespołu koordynatora Klastra przy dużym wsparciu członków. 

Klaster Gospodarki Odpadowej i Recyklingu od 2016 r. posiada certyfikat potwierdzający status Krajowego Klastra Kluczowego. Po raz trzeci jest w gronie 20 najlepszych i najbardziej efektywnych klastrów w Polsce.
✅ Status otrzymują najprężniej działające klastry, które wyróżniają się największym potencjałem rozwojowym
✅ Zanim jednak klaster otrzyma certyfikat przechodzi wieloetapową ocenę, w trakcie której weryfikuje się m.in. doświadczenie, zasoby ludzkie, organizacyjne i finansowe, potencjał gospodarczy czy innowacyjny.

W gali udział wzięli  ze strony zarządu Klastra: prof. Joanna Kulczycka, Andrzej Kubik, a ze strony koordynatora Klastra:  Marta Laskowska, Kamil Basicki, Edyta Grocka i Magdalena Cholewińska-Falarz.

 

Dziękujemy Członkom naszego Klastra za zaangażowanie i wkład w odnowienie statusu KKK i rozwój Klastra

 

 

Galeria