Klaster logo Key National Cluster

Wydarzenia

ITM INDUSTRY EUROPE: Panel Klastra: Zielona transformacja przemysłu: jak tego dokonać?

Podczas dyskusji panelowej „Zielona transformacja przemysłu: jak tego dokonać?” na scenie Kongresu Industry Next eksperci porozmawiają o przemianach w kierunku gospodarki o obiegu zamkniętym, wsparciu transformacji innowacyjnej i cyfrowej przedsiębiorstw. Poruszą temat surowców krytycznych tak istotnych dla zielonej transformacji gospodarki i koniecznych nowych działań związanych z recyklingiem. Zielona transformacja wymaga odważnych inwestycji, dlatego w panelu nie zabraknie sprawdzonych rozwiązań i dobrych przykładów.

O panelu:

Zielona transformacja to droga innowacyjności i współpracy. Ważnymi czynnikami wpływającymi na rozwój przedsiębiorstw i konkurencyjność na rynku są wdrażanie rozwiązań Przemysłu 4.0, działalność badawczo-rozwojowa, jak i gospodarka o obiegu zamkniętym (GOZ).  Zamknięcie obiegu jest kluczowym elementem Europejskiego Zielonego Ładu, co przekłada się na otoczenie regulacyjne i biznesowe, w którym funkcjonują firmy.  GOZ to gospodarka zasobami i poszukiwanie modeli biznesowych , które jednocześnie są korzystne dla środowiska, opłacalne ekonomicznie i akceptowalne społecznie. Istotnym elementem w procesie rozwoju GOZ jest współpraca, która powinna przynosić korzyść wszystkim interesariuszom, a budowanie łańcucha dostaw i wartości powinno być nieodłącznym elementem myślenia o nowoczesnym biznesie.

Podczas dyskusji panelowej „Zielona transformacja przemysłu: jak tego dokonać?” porozmawiamy o przemianach w kierunku gospodarki o obiegu zamkniętym, wsparciu transformacji innowacyjnej i cyfrowej przedsiębiorstw. Poruszymy temat surowców krytycznych tak istotnych dla zielonej transformacji gospodarki i koniecznych nowych działań związanych z recyklingiem.

Zielona transformacja wymaga odważnych inwestycji, dlatego w panelu będziemy rozmawiać o rozwiązaniach i wskazywać dobre przykłady.

Prelegenci:

  • Jacek Zieliński, Prezes Zarządu, Nicrometal S.A.
  • Rafał Kaczmarek, Wiceprezes Zarządu, Elektrorecykling S.A.
  • Arkadiusz Szpakowski, dyrektor oddziału w Legnicy, Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytut Metali Nieżelaznych.

Moderator: Katarzyna Błachowicz, wiceprezes zarządu, Klaster Gospodarki Odpadowej i Recyklingu, Krajowy Klaster Kluczowy

 

Panel: „Zielona transformacja przemysłu: jak tego dokonać?” 

Data: 31.05.2023, godz. 14:30-15:30.

Miejsce: Pawilon 5, Scena Industry Next

Organizator: Klaster Gospodarki Odpadowej i Recyklingu - Krajowy Klaster Kluczowy

 

UWAGA: UDZIAŁ W WYDARZENIACH MOŻLIWY JEDYNIE DLA POSIADACZY BILETU NA TARGI ITM INDUSTRY EUROPE.

Bilet na targi  LINK do strony

Program wydarzenia: LINK do strony