Klaster logo Key National Cluster

Wydarzenia

Konferencja "Recykling ZSEE" pod patronatem KGOiR

"Paradoksy i wyzwania branży recyklingowej" to temat wystąpienia Bartosza Kubickiego, Przewodniczącego Rady Klastra Gospodarki Odpadowej i Recyklingu, Krajowego Klastra Kluczowego podczas 18. Konferencji "Recykling zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego". Wydarzenie odbędzie się 16-17 kwietnia 2024 r. w Katowicach. Rejestracja i więcej informacji o wydarzeniu: https://zsee.abrys.pl/

Patronat branżowy nad  18. Konferencją "Recykling zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego" objął Klaster Gospodarki Odpadowej i Recyklingu, Krajowy Klaster Kluczowy

 

Zapowiedź

Recykling elektroniki, a ściślej wszelkiej maści surowce zawarte w zużytych urządzeniach, stają się coraz bardziej istotnym elementem gospodarki. Są wręcz postrzegane jako warunek przyszłego bezpieczeństwa ekonomicznego. Do przylatujących stadami czarnych łabędzi dołączają kolejne kryzysy związane z rwącymi się łańcuchami dostaw.

Tegoroczna edycja zapowiada się niezmiernie ekumenicznie, ponieważ swoją obecność zapowiedziały na co dzień konkurujące ze sobą organizacje odzysku, recyklerzy, przetwarzający czy wprowadzający zużyty sprzęt elektryczny na rynek. Będziemy dyskutować o potrzebnych zmianach legislacyjnych i organizacyjnych przygotowując się do noweli dyrektywy WEEE. Wspólnie wypracujemy postulaty dla MKiŚ oraz IOŚ/BDO. Przedstawimy analizy i dane rynkowe. Mówiąc po kolei o 6 grupach produktowych, poszerzymy tematykę i dotkniemy tematu opakowań oraz baterii analizując definicje ROP oraz GOZ. Drugiego dnia odwiedzimy jeden z nowocześniejszych zakładów przetwarzania, ponieważ taka dwudniowa formuła znalazła waszą akceptację. Jak zwykle nie zapomnimy też o małej integracji, ale to co dokładnie będzie się wtedy działo niech zostanie w Katowicach... Do zobaczenia!

Wojciech Konecki, Przewodniczący Rady Programowej Konferencji ZSEE, w imieniu tejże Rady i organizatorów, Abrys oraz Applia.