Klaster logo Key National Cluster

Wydarzenia

Konferencja: ABC transformacji energetycznej polskiego przemysłu: jak skutecznie poprawiać efektywność energetyczną?

Transformacja ku zielonej gospodarce to priorytetowa polityka Unii Europejskiej ostatnich lat. Dla przedsiębiorstw to wymóg naszych czasów podyktowany ekologią i ekonomią. Korzyści biznesowych z przejścia na zieloną energię jest wiele: przede wszystkim obniżenie kosztów energii oraz podniesienie efektywności energetycznej, ale także zapewnienie bezpieczeństwa dostaw i utrzymanie konkurencyjności przedsiębiorstwa na europejskim i światowych rynkach.

Transformacja energetyczna jest niewątpliwie procesem wymagającym gruntownej zmiany: Jak przygotować na nią firmę, aby była skuteczna i kompleksowa? Jakie istnieją możliwości finansowania zielonej zmiany ze środków Unii Europejskiej i źródeł krajowych? Jakie kierunki obiera transformacja energetyczna w krajach członkowskich Unii Europejskiej?

 

Mając świadomość wyzwań jakie niesie transformacja energetyczna dla polskich przedsiębiorstw Świętokrzyski Związek Pracodawców Prywatnych Lewiatan wspólnie z Europe Direct Kielce, Enterprise Europe Network (przy Świętokrzyskim Centrum Innowacji i Transferu Technologii Sp. z o.o.) oraz Partnerami  - Klastrem Gospodarki Odpadowej i Recyklingu, Krajowym Klastrze Kluczowym zapraszają 13 kwietnia br. na wyjątkowe, branżowe wydarzenie:

ABC transformacji energetycznej polskiego przemysłu: jak skutecznie poprawiać efektywność energetyczną?

 

Zaprosiliśmy dla Państwa ekspertów zajmujących się tematyką Europejskiego Zielonego Ładu, pracujących nad rozwiązaniami legislacyjnymi w tym obszarze na poziomie Unii Europejskiej i Polski oraz praktyków z doświadczeniem przeprowadzania transformacji energetycznej w przedsiębiorstwach.

Program wydarzenia.

Wydarzenie będzie miało charakter hybrydowy, udział stacjonarny możliwy jest tylko na zaproszenia. Konieczna jest REJESTRACJA. Wszystkich zapraszamy do udziału online.

 

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy!

Pliki do pobrania