Klaster logo Key National Cluster

Wydarzenia

Kongres Ochrony Środowiska ENVICON

27. Kongres Ochrony Środowiska ENVICON odbędzie się w formie hybrydowej w dniach 12-13 grudnia 2023 r. we Wrocławiu 

Kongres ENVICON jest z pewnością największym i najbardziej rozpoznawalnym wydarzeniem dotyczącym ochrony środowiska w Polsce. Od lat gromadzi ekspertów z branży, przedstawicieli biznesu, firm komunalnych czy organizacji branżowych. Silnie reprezentowani są także członkowie administracji rządowej i samorządowej oraz naukowcy. Organizowany przez Abrys Kongres jest opiniotwórczym wydarzeniem, które wyprzedzając trendy, wskazuje tematy kluczowe dla branży. Podczas Kongresu odbędzie się 6 sesji tematycznych, w ramach których organizatorzy  stawiają na dyskusję i dialog, szukając sprawdzonych rozwiązań i dobrych wzorców. Inauguracja, czyli Strefa dialogu #wybieramsrodowisko będzie kontynuacją dyskusji zapoczątkowanej z reprezentantami największych komitetów wyborczych w sierpniu 2023 r.

Gospodarka komunalna stoi przed wielkimi wyzwaniami i barierami rozwojowymi. Sprostanie im zależy w dużej mierze od polityki państwa, tworzonego prawa, modelu funkcjonowania gospodarki komunalnej. Przyszłość jest zatem głównie w rękach polityków, dlatego w imieniu największych organizacji samorządu terytorialnego, izb gospodarczych branży odpadowej, ciepłowniczej i wodociągowo-kanalizacyjnej organizujemy spotkanie z reprezentantami wszystkich klubów parlamentarnych, by zapytać ich o kluczowe dla branży kwestie.

Kolejne zaplanowane sesje w ramach Kongresu to: Gospodarka odpadami, Europejski Niebieski Ład i gospodarka wodno-ściekowa; Samodzielność energetyczna – klucz do bezpieczeństwa i rozwoju przemysłu; Sztuczna inteligencja, Nowoczesne technologie, innowacje i trendy w ochronie środowiska; ESG, greenwashing i relacje społeczne.

Kongresowi towarzyszyć będzie Forum Gospodarcze Polska-Ukraina w ochronie środowiska, pod egidą miast partnerskich Wrocławia i Lwowa.

W dniu poprzedzającym Kongres organizatorzy zapraszają na na Abrysówkę -  nieformalne, zapoznawcze spotkanie biznesowe. To doskonała okazja na nawiązanie nowych kontaktów już przed rozpoczęciem wydarzenia. Odbędzie się ona w restauracji Tarasova zlokalizowanej na ostatnim piętrze hotelu, z widokiem na panoramę Wrocławia.

Zwieńczeniem pierwszego dnia obrad Kongresu będzie uroczysta Gala, podczas której wręczane są nagrody dla zasłużonych w branży ochrony środowiska. Wydarzenie uświetni występ zespołu Budka Suflera - gwiazdy wieczoru.

Strona Kongresu: https://envicon.abrys.pl/  Lokalizacja: https://www.qhotels.pl/bielany-wroclawskie